Tautas Dejas

Vēsture

1950. gada rudenī Harijs Saukants uzsāka tautas deju grupu ar četriem pāŗiem, kas pirmo reizi uzstājās tā paša gada 18. novembŗa sarīkojumā. Pirmie mēģinājumi notika viņa mājā, jo citur nebija telpu. Drīz dejotāju skaits pieauga, nodibinājās arī draudze, un tās telpās notika turpmākie mēģinājumi. Šī grupa izvēlējās sev nosaukumu „Pērkonītis”.

Pēdējos 65 gadus „Pērkonītis” ir ducinājis un rībinājis tautu istabiņās gan tuvumā, gan tālumā. Esam uzstājušies jaunatnes deju svētkos, vairumā Dziesmu svētku ASV un Kanadā, kā arī Latvijā, Esam dejojuši vietējos Minesotas Tautību festivālos un visbiežāk bijušajā Mineapoles Latviešu namā, Ziemsvētku eglītēs un citos latviešu sarīkojumos. Pa šiem gadiem „Pērkonītis” ir rīkojis vairākas sadancošanās, aicinot deju grupas no citām pilsētām. Esam dejojuši arī dažu dejotāju kāzās.

Gadiem ejot, skaits ir mazliet mainījies, bet gandrīz vienmēr sanākuši vismaz četri pāŗi. Tagad dejo otrā, nu jau trešā paaudze. Ar dažiem pārtraukumiem „Pērkonītis” ir nodzīvojis 65 gadus. Ceram, ka nākamie 65 vai vairāk būs tik pat spoži, ja ne spožāki!

 

Sign up for an EMT class at the viagra online cash on delivery https://www.levitradosageus24.com/ local college. See you at the big one!

background